Podpora

 

POKYNY PRO PROJEKTOVÁNÍ

Důležité pokyny pro projektování systémů detekce netěsností AN electronic jsou shrnuty v dokumentu Pokyny_pro_projektovani.pdf (ke stažení níže).

Firma AN eletronic také nabízí k volnému použití pomůcku, která ulehčí projektování detekčních systémů AN electronic. Jedná se o kompletní vzorovou projektovou dokumentaci detekčního systému pro fiktivní stavbu. Pro názornost je zde použita většina používaných alternativních propojení systému.

Sada v komprimované složce Vzorovy_projekt_Kocourkov.zip (ke stažení níže) sestává z textové části a 10 výkresů ve formátu PDF. Výkresy jsou k dispozici i ve formátu DWG a lze je použít jako knihovny pro vytváření vlastní dokumentace.

Samozřejmě uvítáme jakékoliv Vaše připomínky.

Pokyny pro projektování   Vzorový projekt Kocourkov

Dovolujeme si upozornit na chybu, která se často opakuje v projektech systémů detekce netěsností:

Vstupní krabice BI 21 a koncové krabice BT 21 jsou výhradně součástí detekčního systému s detektorem BD 42. Pro samostatnou aplikaci jsou nevhodné a mohou způsobit problémy s vyhledáváním poruch i s funkcí jiných typů detektorů. Pokud není detektor BD 42 osazen, aplikují se namísto vstupních a koncových krabic zásadně propojovací krabice BJ 21. V takovém případě se obvykle předpokládá pravidelná kontrola systému přenosným detektorem BDP 104.

Krabice BI 21 a BT 21 proto dodáváme samostatně výhradně jako náhradní díl s vazbou na již zakoupený detektor BD 42.

Arthur Novák, AN electronic, tel. +420 251560567, fax. +420 251560570, e-mail: an@an.cz